Fizykoterapia Elbląg - Rehabilitacja - REHA-PRUS

Fizykoterapia

Jako uzupełnienie tradycyjnej kinezyterapii, masażu i terapii manualnej, posiłkujemy się wybranymi zabiegami fizykalnymi. Skutkują one wzmocnieniem efektów celowanego leczenia. Nierzadko są niezbędnym elementem wspomagającym szybką redukcję objawów bólowych, mają szerokie spektrum zastosowania przez co okazują się skutecznym dodatkiem do kompleksowej terapii.

Stosowane u nas zabiegi to m. in.:

 • ELEKTROTERAPIA
  W elektroterapii wykorzystujemy całą gamę dostępnych prądów leczniczych. W skład elektroterapii zaliczyć można wiele zabiegów mających zróżnicowane działanie: TENS, elektrostymulację, galwanizację, jonoforezę, leczenie prądami diadynamicznymi (DD), prądami interferencyjnymi oraz prądami Träberta. Efekty elektroterapii, w zależności od zabiegu, to łagodzenie bólów, poprawa ukrwienia tkanek, ułatwienie wchłaniania się krwiaków, obrzęków oraz wysięków okołostawowych.
 • TERAPIA SKOJARZONA
  W terapii skojarzonej wykorzystujemy połączenie elektroterapii z ultrądźwiękami, co przynosi niezwykle skuteczne rezultaty w zwalczaniu dolegliwości bólowych. Terapia ta pozwala również uzyskać doskonałe efekty w rozluźnianiu tkanek miękkich oraz ich stymulacji.
 • LASEROTERAPIA
  W laseroterapii wykorzystujemy urządzenie emitujące promieniowanie, które wpływa pozytywnie na przyspieszenie gojenia się tkanek, a także działa przeciwbólowo i minimalizuje ryzyko powstania stanu zapalnego. Zabieg laseroterapii polega na przyłożeniu do wybranego na ciele miejsca głowicy emitującej skupione wiązki promieniowania laserowego. 
 • ULTRADŹWIĘKI
  Zabieg ultradźwięków polega na przyłożeniu do wybranego miejsca głowicy emitującej fale dźwiękowe, których wysoka częstotliwość drgań jest większa niż zakres słyszalności ludzkiego ucha. Fala ultradźwiękowa działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a przede wszystkim wpływa na regenerację tkanki łącznej.

____________________

➡ Sprawdź nasz Cennik.
Skontaktuj się z nami.

Facebook REHA-PRUS
Instagram REHA-PRUS